Hel fjällstuga

Boende med 2 sovrum i Llandinam, Powys

Fotogalleri för Boende med 2 sovrum i Llandinam, Powys

En inredning med träpanel, en soffa, ett bord med en vas, en öppen spis och en tv.
En stuga med träpanel på insidan, ett trästolar, ett fönster med gardiner och en bastu med sittbänkar.
Ett rum med träpanel på väggarna, en säng, två sängbord med lampor, ett fönster med gardiner och ett skrivbord.
En stuga med träinredning, innehållande ett matområde, kök och tvättmaskin.
En stuga med träpanel på insidan, inredd med ett matbord, en röd lädersoffa, ett köksutrymme och en tv.

Recensioner

9,6 av 10,
Enastående

Hel fjällstuga

1 sovrum1 badrumSovplats för 4

Populära bekvämligheter

Lägg till datum för priser

Om boendet

Boende med 2 sovrum i Llandinam, Powys

  • Om boendet
  • Boende med 2 sovrum i Llandinam, Powys erbjuder allt du behöver.
  • Du kan även se fram emot förmåner som följande:
  • En rökfri anläggning
  • Du kan även hitta följande bekvämligheter:
  • Balkonger eller terrasser och ugnar

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Ugn

Sovrum

  • Sovrum

Badrum

  • 1 badrum

Utomhus

  • Balkong/terrass

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Säkerhetsdetaljer

  • Ingen kolmonoxidvarnare (värden har angett att det inte finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Ingen rökdetektor (värden har angett att det inte finns någon rökdetektor på boendet)

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Incheckning från 16.00
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 09.30

Incheckningsinstruktioner

Du kommer att få ett e-postmeddelande från värden med info om incheckning och utcheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husregler

The guest will be charged 50% amount for a cancellation after the reservation is made.

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har angett att det inte finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har angett att det inte finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Boendet hanteras av vår partner Vrbo. Du kommer att få ett e-postmeddelande från Vrbo med en länk till ett Vrbo-konto, där du kan att avboka eller ändra din bokning.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Om området

denna stuga ligger i Llandinam. Roman Road Course och Maesmawr Golf Club kan vara värda att kolla in om du har aktiviteter på programmet, och den som föredrar att se områdets turistattraktioner kan besöka Maldwyn Leisure Centre och Welshpool & Llanfair Light Railway. Gå till vår reseguide för Caersws
Se fler fjällstugor i Caersws
Karta
Llandinam, Powys

I närheten

  • En blå bro över en stilla flod, omgiven av träd och en dimmig atmosfär.
    River Wye
    29 min med bil - 25.3 km
  • Roman Road Course
    6 min med bil - 3.7 km
  • Maesmawr Golf Club
    13 min med bil - 8.7 km
  • Vaynor Fields
    16 min med bil - 12.1 km
  • Womaston Castle
    21 min med bil - 16.1 km

Ta sig runt

  • Caersws Station – 5 min med bil
  • Chester (CEG-Hawarden) - 101 min med bil

Restauranger

  • Hafan Yr Afon
    15 min med bil
  • Bradleys Costcutter & Petrol Station
    14 min med bil
  • The Red Lion
    15 min med bil
  • Seasons Café
    6 min med bil
  • The Mount Inn
    14 min med bil

Vanliga frågor och svar

Är Boende med 2 sovrum i Llandinam, Powys husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Boende med 2 sovrum i Llandinam, Powys?

Incheckning börjar 16.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Boende med 2 sovrum i Llandinam, Powys?

Utcheckning sker senast klockan 09.30.

Var ligger Boende med 2 sovrum i Llandinam, Powys?

Denna stuga i Llandinam ligger 3 km från Roman Road Course och 4,7 km från Maesmawr Golf Club. St Idloes Golf Club och Llanidloes War Memorial Hospital ligger också mindre än 15 km härifrån.

Recensioner för Boende med 2 sovrum i Llandinam, Powys

Recensioner

Enastående

Alla recensioner som visas är recensioner från verkliga gäster. Endast resenärer som har bokat en vistelse med oss kan publicera en recension. Vi verifierar recensioner i enlighet med våra riktlinjer och publicerar alla recensioner, både positiva och negativa.
Mer informationÖppnas i ett nytt fönster
10 - Fantastiskt i betyg. 4 av 5 recensioner
8 - Bra i betyg. 1 av 5 recensioner
6 - Okej i betyg. 0 av 5 recensioner
4 - Dåligt i betyg. 0 av 5 recensioner
2 - Väldigt dåligt i betyg. 0 av 5 recensioner

Recensioner

Recension från en partnersida

10/10 Utmärkt

The lodge was lovely and clean and is equipped with all you require for a peaceful break.

The lodge was lovely and clean and is equipped with all you require for a peaceful break.with stunning surrondings .
Recension från en partnersida

10/10 Utmärkt

A

As with review for the whole holiday Quiet and relaxing Plenty of all types Hot tub SaunaCountry side walks Short drives to local town and castle
Recension från en partnersida

10/10 Utmärkt

lovely peaceful week away.

lovely peaceful week away.just the break we needed
Recension från en partnersida

10/10 Utmärkt

F

Fantastic few days in the countryside
Recension från en partnersida

8/10 Bra

The kitchen was really well stocked with items to cook and serve with.

The kitchen was really well stocked with items to cook and serve with. Dishwasher is always a bonus. The sauna wasn’t the best.