Hel semesterbostad

Remodeled Retreat on Homosassa River Canal!

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Remodeled Retreat on Homosassa River Canal!

Ett trädäck med ett räcke, två blå stolar och ett litet bord med en växt.
Ett matområde med ett träbord dukat för fyra personer, omgivet av stolar. I bakgrunden syns ett kök med moderna vitvaror.
Ett modernt kök med vita skåp, ett kylskåp i rostfritt stål och en köksö med sittplatser.
Ett rymligt vardagsrum med en öppen spis i sten, bekväma sittplatser, ett kök i bakgrunden och ett stort fönster med gardiner.
Ett modernt hus i två våningar med en täckt uteplats, stora fönster och en skorsten.

Recensioner

9,4 av 10,
Enastående

Hel bostad

3 sovrum2 badrumSovplats för 8172 kvm

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Parkering ingår
  • Luftkonditionering
  • Grill

Lägg till datum för priser

Om boendet

Remodeled Retreat on Homosassa River Canal!

  • Om boendet
  • Remodeled Retreat on Homosassa River Canal! erbjuder en marina och mycket mer. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi i allmänna utrymmen.
  • Du kan även se fram emot förmåner som följande:
    • Gratis vanlig parkering
    • Grillar, spel och en rökfri anläggning
    • Böcker
  • Om rummen
  • Samtliga gästrum hos Remodeled Retreat on Homosassa River Canal! har bekvämligheter såsom luftkonditionering.
  • Du kan även räkna med följande bekvämligheter i alla rum:
    • Uppvärmning och takfläktar
    • 2 badrum med duschar
    • Kök, mikrovågsugnar och ugnar

Hotellbekvämligheter

Parkering och transport

  • Gratis parkering i närheten
  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Familjevänligt

  • Gratis spjälsäng

Kök

  • Grytor och köksredskap
  • Ismaskin
  • Mikrovågsugn
  • Mixer
  • Pappersservetter
  • Spishäll
  • Ugn

Sovrum

  • 3 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 2 privata badrum
  • Dusch

Utrymmen

  • Vardagsrum

Underhållning

  • Böcker
  • Spel
  • Tv

Utomhus

  • Grill
  • Marina

Tvätt

  • Tvättmaskin

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Takfläkt
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Strykjärn/strykbräda

Att göra

  • Kajak

Säkerhetsdetaljer

  • Kolmonoxidvarnare (värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
Kontaktfri incheckning erbjuds

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Incheckning sker på annan plats än boendet. För att checka in, ta dig till [apartment].
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 48 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
Boendet erbjuder gratis spjälsängar på begäran.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Om området

denna stuga ligger i Homosassa. Vackra naturupplevelser kan du få i området kring Three Sisters Springs och Fort Island Gulf Beach. Gå till vår reseguide för Homosassa
Se fler fritidshus i Homosassa
Karta
Homosassa, FL

I närheten

  • En närbild på ett sjökojans huvud under vattenytan.
    Crystal River Preserve State Park
    1 min till fots - 0.0 km
  • En krokodil som vilar på en trädstam i ett vattendrag omgivet av vegetation.
    Homosassa Springs Wildlife State Park
    7 min med bil - 5.4 km
  • En sjöko som simmar under vatten.
    Three Sisters Springs
    17 min med bil - 20.0 km
  • En person som åker stående på en bräda på en klar flod, omgiven av tät vegetation och träd.
    Weeki Wachee Springs
    34 min med bil - 48.9 km
  • En klar, turkos sjö omgiven av frodig grönska och träd.
    Rainbow Springs State Park
    49 min med bil - 55.1 km

Ta sig runt

  • Tampa, FL (TPA-Tampa Intl.) - 71 min med bil

Restauranger

  • RaceTrac
    11 min med bil
  • McDonald's
    11 min med bil
  • Cattle Dog Coffee Roasters
    10 min med bil
  • Crumps Landing
    15 min med bil
  • Michael Anthony's Pizza
    10 min med bil

Vanliga frågor och svar

Är Remodeled Retreat on Homosassa River Canal! husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Remodeled Retreat on Homosassa River Canal!?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet. Det finns även annan kostnadsfri parkering i närheten.

Vilka är incheckningstiderna för Remodeled Retreat on Homosassa River Canal!?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Remodeled Retreat on Homosassa River Canal!?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger Remodeled Retreat on Homosassa River Canal!?

Denna stuga i Homosassa ligger mindre än 3 km från Crystal River Preserve State Park, Tiger Tail Island och Yulee Sugar Mill Ruins Historic State Park. Old Mill House Gallery and Printing Museum och Homosassa Springs Wildlife State Park ligger också 5 km härifrån.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.

Recensioner för Remodeled Retreat on Homosassa River Canal!

Recensioner

9,4

Enastående