Hel lägenhet

Family Escape With Private Courtyard

Boendeklass: 2.5

Fotogalleri för Family Escape With Private Courtyard

Ett modernt vardagsrum med en grå lädersoffa, en beige soffa, ett stort fönster med gardiner, en platt-TV och en vit TV-möbel.
Ett modernt kök med en vit bänkskiva, en gasspis, en kaffebryggare och en väggbeklädnad av marmor.
En takförsedd uteplats med ett trädäck, en mur av tegelsten och ett färgglatt lek-tält för barn.
Ett tvättrum med två tvättmaskiner placerade ovanpå varandra, en torktumlare, en vit tvättkorg och en dörr som leder ut.
Ett vitt sovrum med en enkelsäng, ett nattduksbord med en lampa, en inramad tavla med blommotiv på väggen och ett fönster med utsikt över träd.

Hel lägenhet

4 sovrum2 badrumSovplats för 7186 kvm

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår

Lägg till datum för priser

Om boendet

Family Escape With Private Courtyard

  • Lägenhet i Point Cook
  • Family Escape With Private Courtyard erbjuder allt du behöver.
  • Här följer några ytterligare förmåner:
    • Gratis vanlig parkering
    • En rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Samtliga gästrum hos Family Escape With Private Courtyard erbjuder bekvämligheter som arbetsyta för laptop.
  • Du kan även hitta följande bekvämligheter:
    • 2 badrum med badkar
    • Garderober och uppvärmning

Hotellbekvämligheter

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Sovrum

  • 4 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 2 badrum
  • Badkar
  • Handdukar tillhandahålles

Arbetsutrymmen

  • Arbetsområde för laptop

Komfort

  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Höjdpunkter i området

  • På landet

Säkerhetsdetaljer

  • Kolmonoxidvarnare (värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar

Om området

denna lägenhet ligger på landet i Point Cook, ett område i Melbourne. Manor Lakes Central Shopping Centre och Altona Gate Shopping Centre kan vara värda ett besök om du har shopping på programmet, och den som föredrar att uppleva områdets vackra natur kan utforska Truganina South Nature Conservation Reserve och Point Cook Coastal Park. Werribee Open Range Zoo och Encore Events Centre är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Melbourne
Se fler lägenheter i Melbourne
Karta
Melbourne, VIC

I närheten

  • En noshörning som står bredvid ett fordon.
    Werribee Open Range Zoo
    5 min med bil - 8.0 km
  • St Vincent's Private Hospital Werribee
    3 min med bil - 3.1 km
  • Werribee Park
    5 min med bil - 8.3 km
  • Werribee Park National Equestrian Centre
    7 min med bil - 9.8 km
  • Sanctuary Lakes Golf Club
    7 min med bil - 5.0 km

Ta sig runt

  • North Williamstown Station – 15 min med bil
  • Aircraft Station – 4 min med bil
  • Melbourne, VIC (MEB-Essendon) - 31 min med bil

Restauranger

  • McDonald's
    5 min med bil
  • Mun Korean Kitchen
    4 min med bil
  • Old Pal Korean Kitchen
    3 min med bil
  • KFC
    8 min till fots
  • Jl Bang Bang Chicken 古法棒棒鸡
    2 min med bil

Vanliga frågor och svar

Är Family Escape With Private Courtyard husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Family Escape With Private Courtyard?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Family Escape With Private Courtyard?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Family Escape With Private Courtyard?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger Family Escape With Private Courtyard?

Denna lägenhet i Point Cook ligger mindre än 5 km från Sanctuary Lakes, Sanctuary Lakes Golf Club och Truganina South Nature Conservation Reserve. Emu-foot Grassland och St Vincent's Private Hospital Werribee ligger också 5 km härifrån.

Recensioner för Family Escape With Private Courtyard