Tideview 166 · NEW Ultra Modern & Super Clean 3 Full Suites
Detta fritidshus ligger nära Universal Epic Universe
Tideview 166 · NEW Ultra Modern & Super Clean 3 Full Suites lockar med ett spelrum, ett fitnesscenter och en bubbelpool. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi i allmänna utrymmen.
Detta fritidshus erbjuder även följande förmåner:
En utomhuspool
Gratis vanlig parkering
Air hockey, en rökfri anläggning och spel
Ett biljardbord
Om rummen
Samtliga rum hos Tideview 166 · NEW Ultra Modern & Super Clean 3 Full Suites erbjuder bekvämligheter som eldstäder och luftkonditionering.
Du kan också räkna med följande bekvämligheter i samtliga rum:
3 badrum med badkar
Tv med kabelkanaler
Terrasser, kök och kylskåp
Hotellbekvämligheter
Pool/spa
Bubbelpool
Utomhuspool
Parkering och transport
Avgiftsfri parkering på området
Parkering på området med begränsat antal platser
Parkeringsalternativen på området omfattar ett garage
Kök
Diskmaskin
Kylskåp
Mixer
Smörgåsgrill
Spishäll
Te-/kaffebryggare
Ugn
Sovrum
3 sovrum
Lakan tillhandahålls
Memory foam-madrass
Badrum
3 privata badrum
Badkar
Utrymmen
Eldstad
Underhållning
Spel
Tv med kabelkanaler
Tv-spel
Utomhus
Terrass
Tvätt
Torktumlare
Komfort
Luftkonditionering
Värme
Husdjur
Husdjur välkomna
Anpassning/tillgänglighet
Rökfritt boende
Att göra
Air hockey
Biljardbord
Gym
Spelhall/-rum
Säkerhetsdetaljer
Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)
Säkerhetssystem
Allmän information
Delvis användning av LED-lampor
Inhägnat område
Återanvändbara bordsserviser
Liknande boenden
Sheraton Vistana Resort Villas, Lake Buena Vista/Orlando
Orlando
Sheraton Vistana Resort Villas, Lake Buena Vista/Orlando
Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 00.00.
Utcheckning
Utcheckning innan 10.00
Incheckningsinstruktioner
Incheckning sker på annan plats än boendet. För att checka in, ta dig till [At the property].
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod före ankomst.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Åtkomst till boendet
Portkod
Husdjur
Djur är tillåtna
Assistanshundar är välkomna utan avgift
Barn och extrasängar
Barn är välkomna.
Rökning tillåten
Rökning förbjuden
Betalningstyper
Viktig information
Avgifter
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
Deposition för skador: USD 250.00 per vistelse
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
Att hålla koll på
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: säkerhetssystem.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Om området
denna stuga ligger i Orlando. Florida Mall och Orlando Vineland Premium Outlets kan vara värda ett besök om du har shopping på programmet, och den som föredrar att se områdets turistattraktioner kan besöka Orange County Convention Center och The Orlando Eye. Du får inte missa Universal Epic Universe och Aquatica. Gå till vår reseguide för Orlando
Orlando International Airport (MCO) - 15 min med bil
Restauranger
McDonald's
3 min med bil
Cafe L'Air de la Sirene
4 min med bil
Pizza Moon
5 min med bil
The Burning Blade Tavern
5 min med bil
Toadstool Café
5 min med bil
Vanliga frågor och svar
Finns det pool på Tideview 166 · NEW Ultra Modern & Super Clean 3 Full Suites?
Ja, boendet har en utomhuspool.
Är Tideview 166 · NEW Ultra Modern & Super Clean 3 Full Suites husdjursvänligt?
Ja, husdjur är tillåtna på boendet.
Hur mycket kostar det att parkera vid Tideview 166 · NEW Ultra Modern & Super Clean 3 Full Suites?
Vanlig parkering är gratis på det här boendet.
Vilka är incheckningstiderna för Tideview 166 · NEW Ultra Modern & Super Clean 3 Full Suites?
Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 00.00.
Vilken utcheckningstid gäller för Tideview 166 · NEW Ultra Modern & Super Clean 3 Full Suites?
Utcheckning sker senast klockan 10.00.
Var ligger Tideview 166 · NEW Ultra Modern & Super Clean 3 Full Suites?
Denna stuga i Orlando ligger mindre än 2 km från Shingle Creek Conference Centre och Universal Epic Universe. Orange County Convention Center och The Orlando Eye ligger också 5 km härifrån.
Recensioner för Tideview 166 · NEW Ultra Modern & Super Clean 3 Full Suites