Hel lägenhet·Privat värd

L'enchantée, 6 pers, 15 min Disneyland Paris, Garden BBQ

Fotogalleri för L'enchantée, 6 pers, 15 min Disneyland Paris, Garden BBQ

En matplats med ett runt bord dukat för sex personer, omgivet av rosa stolar med guldfärgade ben. En väggmålning med en fantasifull skogsmotiv pryder väggen bakom bordet.
Ett modernt vardagsrum med en soffa, ett soffbord och en matta.
Ett sovrum med en säng, en soffa, ett litet bord och en vägg som är accentfärgad i grönt.
En trappa med ett metallräcke som leder upp till ett rum med utsikt över en båt och ballonger.
Ett badrum med ett runt spegel, ett modernt handfat och en väggmålning som föreställer en undervattensscen.

Recensioner

9,8 av 10,
Enastående

Hel lägenhet

2 sovrum1 badrum

Populära bekvämligheter

  • Tvättmaskin
Det nuvarande priset är 3 964 kr
inklusive skatter och avgifter
23 sep. – 24 sep.

Lägg till datum för priser

Om boendet

L'enchantée, 6 pers, 15 min Disneyland Paris, Garden BBQ

  • Om boendet
  • L'enchantée, 6 pers, 15 min Disneyland Paris, Garden BBQ erbjuder tvättmöjligheter och mycket mer. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via wi-fi på rummet.
  • Denna lägenhet erbjuder även följande förmåner:
  • En rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Samtliga gästrum hos L'enchantée, 6 pers, 15 min Disneyland Paris, Garden BBQ kan erbjuda bekvämligheter såsom internetanslutning.
  • Du kan även hitta följande bekvämligheter:
  • Badrum med badkar eller duschar och hårtorkar

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: wi-fi

Sovrum

  • 2 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 1 badrum
  • Badkar eller dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Toalettpapper
  • Tvål

Utrymmen

  • Vardagsrum

Tvätt

  • Tvättmaskin
  • Tvättmöjligheter

Komfort

  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Säkerhetsdetaljer

  • Ingen kolmonoxidvarnare och inga gasdrivna apparater (värden har angett att det inte finns någon kolmonoxidvarnare eller några gasdrivna apparater på boendet)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Incheckning från 17.00

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Du kommer att få ett e-postmeddelande från värden med info om incheckning och utcheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har angett att det inte finns någon kolmonoxidvarnare eller några gasdrivna apparater på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
Boendet hanteras av vår partner Vrbo. Du kommer att få ett e-postmeddelande från Vrbo med en länk till ett Vrbo-konto, där du kan att avboka eller ändra din bokning.

Bra att veta

Kontanttransaktioner på boendet får inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.

Om området

denna lägenhet ligger i Crecy-la-Chapelle. La Vallee Village och Val d'Europe Shopping Center kan vara värda ett besök om du har shopping på programmet, och den som föredrar att se områdets turistattraktioner kan besöka Disneyland® Paris. Kulturcentrum Ferme Sainte-Geneviève och Alice's Curious Labyrinth är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Crecy-la-Chapelle
Se fler lägenheter i Paris
Karta
Crécy-la-Chapelle, Seine-et-Marne

I närheten

  • Ett slott med rosa och blå torn, en klocka och guldfärgade detaljer.
    Disneyland® Paris
    20 min med bil - 18.7 km
  • Vignoly Golfbana
    3 min med bil - 3.3 km
  • Brie Golfklubb
    3 min med bil - 3.3 km
  • Parc des Communes
    15 min med bil - 15.9 km
  • golf Paris Val d’Europe
    16 min med bil - 13.7 km

Ta sig runt

  • Crécy-la-Chapelle station – 18 minuters promenad
  • Roissy - Charles de Gaulle Airport (CDG) - 48 min med bil

Restauranger

  • Starbucks
    14 min med bil
  • Marriott Vacation Club Bistro-Bar
    10 min med bil
  • Chuck Wagon
    14 min med bil
  • Hunter's Grill
    12 min med bil
  • La Cantina
    14 min med bil

Vanliga frågor och svar

Är L'enchantée, 6 pers, 15 min Disneyland Paris, Garden BBQ husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att bo på L'enchantée, 6 pers, 15 min Disneyland Paris, Garden BBQ?

Enligt uppgifter från den 25 aug. 2026, startar priserna från 3 964 kr för en natts vistelse för två vuxna på L'enchantée, 6 pers, 15 min Disneyland Paris, Garden BBQ den 23 sep. 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Vilka är incheckningstiderna för L'enchantée, 6 pers, 15 min Disneyland Paris, Garden BBQ?

Incheckning börjar 17.00.

Vilken utcheckningstid gäller för L'enchantée, 6 pers, 15 min Disneyland Paris, Garden BBQ?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger L'enchantée, 6 pers, 15 min Disneyland Paris, Garden BBQ?

Denna lägenhet i Crecy-la-Chapelle ligger 2,6 km från Brie Golfklubb och mindre än 15 km från Meaux-Boutigny Golfklubb och golf Paris Val d’Europe. Kulturcentrum Ferme Sainte-Geneviève och Parc du Pâtis ligger också mindre än 15 km härifrån. Crécy-la-Chapelle station ligger på 18 minuters gångavstånd.

Recensioner för L'enchantée, 6 pers, 15 min Disneyland Paris, Garden BBQ