Hel semesterbostad·Privat värd

Recanto do Sol near Maricá Airport and beaches.

Fotogalleri för Recanto do Sol near Maricá Airport and beaches.

En säng med ett vadderat sänggavel, två kuddar med ett stjärn- och månmönster, en svart kudde med ett handavtrycksmönster och en vit handduk med en liten påse innehållande rosa föremål.
Ett kök med en gasspis, en inbyggd ugn, ett handfat och ett fönster.
Ett modernt vardagsrum med en träpanel på väggen, en väggmonterad TV, ett vitt konsolbord, två grå sittpuffar och en golvfläkt.
En betonggång leder fram till en byggnad med ett tak täckt av takpannor.
Ett modernt matområde med en TV som är monterad på en väggpanel av trä, ett matbord dukat med tallrikar, glas och en svart fläkt.

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Hel bostad

2 sovrum2 badrum

Populära bekvämligheter

Lägg till datum för priser

Om boendet

Recanto do Sol near Maricá Airport and beaches.

  • Semesterbostad i Itapeba
  • Recanto do Sol near Maricá Airport and beaches. erbjuder allt du behöver. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via wi-fi på rummet.
  • Du kan även se fram emot förmåner som följande:
  • En rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos Recanto do Sol near Maricá Airport and beaches. erbjuder bekvämligheter såsom internetanslutning.
  • Du kan även hitta följande bekvämligheter:
  • 2 badrum med duschar och tvål

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i huset: wi-fi

Sovrum

  • 2 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 2 badrum
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Toalettpapper
  • Tvål

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Säkerhetsdetaljer

  • Ingen kolmonoxidvarnare och inga gasdrivna apparater (värden har angett att det inte finns någon kolmonoxidvarnare eller några gasdrivna apparater på boendet)
  • Ingen rökdetektor (värden har angett att det inte finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Barn ej tillåtna på boendet

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Incheckning från 13.00
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 13.00

Incheckningsinstruktioner

Du kommer att få ett e-postmeddelande från värden med info om incheckning och utcheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Inga barn är tillåtna på det här boendet.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har angett att det inte finns någon kolmonoxidvarnare eller några gasdrivna apparater på boendet.
Värden har angett att det inte finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet hanteras av vår partner Vrbo. Du kommer att få ett e-postmeddelande från Vrbo med en länk till ett Vrbo-konto, där du kan att avboka eller ändra din bokning.

Bra att veta

Föräldrar eller vårdnadshavare som reser med barn under 18 år måste uppvisa barnets födelsebevis och fotolegitimation (t.ex. pass) vid incheckning. Om endast en av föräldrarna reser internationellt till Brasilien med barnet, måste denna person dessutom uppvisa attesterad tillåtelse att resa undertecknad av den andre föräldern, i tillägg till barnets födelsebevis och fotolegitimation. Föräldrar eller vårdnadshavare som inte kan eller vill uppvisa en sådan attest måste inneha juridisk attest. Resenärer som planerar att resa till Brasilien med barn bör kontakta ett brasilianskt konsulatkontor innan resan för ytterligare information.

Om området

denna semesterbostad ligger i Itapeba, ett område i Marica. Ponta Negra fyrtorn och Santa Cruz Forta är lokala sevärdheter, och vackra naturupplevelser kan du få i området kring Ponta Negra strand och Barra de Marica-stranden. Gå till vår reseguide för Marica
Se fler semesterbostäder i Rio de Janeiro
Karta
Maricá, RJ

I närheten

  • Ett vitt fyrtorn vid havet med en klar himmel.
    Ponta Negra fyrtorn
    35 min med bil - 27.1 km
  • En strand med en stor kulle i bakgrunden och människor som promenerar längs strandkanten.
    Praia de Itacoatiara
    45 min med bil - 28.2 km
  • Maricá lagun
    11 min till fots - 1.0 km
  • Praia de Camboinhas
    39 min med bil - 28.6 km
  • Plaza shoppingcenter
    50 min med bil - 47.3 km

Ta sig runt

  • Rio de Janeiro (SDU-Santos Dumont) - 66 min med bil

Restauranger

  • Palhete Pizza
    18 min till fots
  • Rancho Maricá
    3 min med bil
  • Restaurante Calamares
    4 min med bil
  • Café Com Doçuras
    3 min med bil
  • Centro Gastronômico de Maricá
    3 min med bil

Vanliga frågor och svar

Är Recanto do Sol near Maricá Airport and beaches. husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Recanto do Sol near Maricá Airport and beaches.?

Incheckning börjar 13.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Recanto do Sol near Maricá Airport and beaches.?

Utcheckning sker senast klockan 13.00.

Var ligger Recanto do Sol near Maricá Airport and beaches.?

Denna semesterbostad i Itapeba ligger 9,8 km från Ponta Negra strand och mindre än två mil från Barra de Marica-stranden och Espraiado vattenfall. Jacone strand och Ponta Negra fyrtorn ligger också mindre än 25 km härifrån.

Recensioner för Recanto do Sol near Maricá Airport and beaches.

Recensioner

10

Enastående