Hel lägenhet

B.Homy Anhembi - Excellent location AB132A

Boendeklass: 3.5

Fotogalleri för B.Homy Anhembi - Excellent location AB132A

Vardagsrum
Balkong
Rum
Badrum
Vardagsrum

Recensioner

2,0 av 10,

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi

Lägg till datum för priser

Om boendet

B.Homy Anhembi - Excellent location AB132A

  • Denna lägenhet ligger nära Nubankparken
  • B.Homy Anhembi - Excellent location AB132A ligger i närheten av Anhembi konferenscenter och har mycket att erbjuda. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Här följer några ytterligare förmåner:
    • Gratis vanlig parkering
    • En rökfri anläggning och en hiss
  • Om rummen
  • Alla rum hos B.Homy Anhembi - Excellent location AB132A erbjuder bekvämligheter som gratis wi-fi och espressobryggare.
  • Du kan också räkna med följande bekvämligheter:
    • 2 badrum med duschar och schampo
    • Balkonger eller terrasser, kök och ugnar

Liknande boenden

Om området

denna lägenhet ligger i Casa Verde, ett område i São Paulo. Paulista Avenue och Rua 25 de Marco kan vara värda ett besök om du har shopping på programmet, och den som föredrar att uppleva områdets vackra natur kan utforska Ibirapuera-parken. Sugen på ett evenemang eller en match? Kolla upp vad som är på gång på Nubankparken eller Anhembi konferenscenter. Gå till vår reseguide för São Paulo
Se fler lägenheter i São Paulo
Karta
Rua João Rudge 275, Apto 132 A, São Paulo, SP, 02513-020

I närheten

  • En bro med stora valv, en stadsbild i bakgrunden och flera reklamskyltar.
    Anhembi Sambadrome
    18 min till fots - 1.5 km
  • En modern arkitektonisk byggnad med ett välvt tak, omgiven av höga bostadshus och en klar himmel.
    Memorial da America Latina
    6 min med bil - 2.8 km
  • Parque Anhembi
    11 min till fots - 1.0 km
  • Distrito Anhembi
    4 min med bil - 2.5 km
  • Anhembi konferenscenter
    5 min med bil - 3.2 km

Ta sig runt

  • São Paulo Julio Prestes station – 5 min med bil
  • Marechal Deodoro tunnelbanestation – 4 min med bil
  • São Paulo–Congonhas Airport (CGH), São Paulo, Brasilien - 38 min med bil

Restauranger

  • Cruzeiro's Bar
    12 min till fots
  • Grão d'France
    6 min till fots
  • Boteco Sombrinha
    8 min till fots
  • Dog do Bigode
    4 min till fots
  • Charles Dog's
    8 min till fots

Vanliga frågor och svar

Är B.Homy Anhembi - Excellent location AB132A husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid B.Homy Anhembi - Excellent location AB132A?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för B.Homy Anhembi - Excellent location AB132A?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00.

Vilken utcheckningstid gäller för B.Homy Anhembi - Excellent location AB132A?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger B.Homy Anhembi - Excellent location AB132A?

Denna lägenhet i Casa Verde ligger 0,9 km från Parque Anhembi och mindre än 5 km från Nubankparken och Rua 25 de Marco. Anhembi Sambadrome och Pro Magno Centro de Eventos ligger också 2 km härifrån.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.

Recensioner

Recensioner för B.Homy Anhembi - Excellent location AB132A

2,0

2,0

Renlighet
10 - Fantastiskt i betyg. 0 av 1 recensioner
8 - Bra i betyg. 0 av 1 recensioner
6 - Okej i betyg. 0 av 1 recensioner
4 - Dåligt i betyg. 0 av 1 recensioner
2 - Väldigt dåligt i betyg. 1 av 1 recensioner

Recensioner

Verifierad recension

2/10 Väldigt dåligt

Gillade inte: Renlighet, rummets bekvämlighet och kommunikation

STAY SOMEWHERE ELSE!

This was a terrible experience! The manager of the property and the door guards were so hard to work with and made us wait in a dangerous street in our car for several hours to figure out our documents to let us in and we ended up having to sleep somewhere else for the night. The Wi-Fi didn’t work consistently during the stay, the toilet leaked, and the fans were crappy. Do not stay here!
Bodde här 3 nätter i mars 2023