Cozy 3 bedroom house near hospital

2.0-stjärnigt boende

Välj datum för att se priser

Recensioner

4,0 av 10,

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Tvättjänster
  • Kök

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 3 av 3 rum

Hus - 3 sovrum - icke-rökare - kök

  • 20 kvadratmeter
  • 3 sovrum
  • 7 sovplatser
  • 2 dubbelsängar, 1 enkelsäng och 1 bäddsoffa (dubbel)
  • Gratis wi-fi

Rum

  • 1 sovplats
  • 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Rum

  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar
  • Gratis wi-fi

Du kanske även gillar

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Cozy 3 bedroom house near hospital ligger i ett shoppingområde i Coventry. Burbage Common And Woods och Ashlawn Cutting Nature Reserve är exempel på områdets vackra natur, och bland de lokala turistattraktioner hittar du Delta Force Paintball Coventry och Laser Quest Coventry. Sugen på ett evenemang eller en match? Kolla upp vad som är på gång på Coventry Building Society Arena eller National Exhibition Centre (NEC). Gå till vår reseguide för Coventry
Se fler pensionat i Birmingham
Karta
4 Manfield Ave, Coventry, England, CV2 2HN

I närheten

  • Ett historiskt slott med en stor gräsmatta och en tennisbana.
    Warwick Castle
    33 min med bil - 27.9 km
  • En park vid sjön med en träbänk, ett metallstaket och en modern byggnad i bakgrunden.
    National Exhibition Centre (NEC)
    37 min med bil - 32.6 km
  • University Hospital Coventry & Warwickshire
    17 min till fots - 1.4 km
  • Coventry Building Society Arena
    9 min med bil - 6.3 km
  • University of Warwick
    21 min med bil - 16.5 km

Ta sig runt

  • Bedworth Station – 9 min med bil
  • Birmingham Airport (BHX) - 29 min med bil

Restauranger

  • Devonshire Arms
    4 min med bil
  • The Walsgrave
    3 min med bil
  • McDonald's
    8 min till fots
  • New Pippin
    3 min med bil
  • Nando's
    18 min till fots

Om boendet

Cozy 3 bedroom house near hospital

  • Detta pensionat ligger nära Coventry Building Society Arena
  • Cozy 3 bedroom house near hospital erbjuder tvättmöjligheter och mycket mer. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Här följer några ytterligare förmåner:
    • Gratis vanlig parkering
    • En rökfri anläggning och en tv i lobbyn
  • Om rummen
  • Alla gästrum hos Cozy 3 bedroom house near hospital har bekvämligheter såsom gratis wi-fi.
  • Du hittar även följande bekvämligheter i alla rum:
    • Badrum med kombinerade duschar/badkar och hårtorkar
    • Kök, stora kylar/frysar och mikrovågsugnar

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 50+ Mbps

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området
  • Parkering på området, inte bara på gatan

Att göra

  • Tv i allmänna utrymmen

Familjevänligt

  • Barnstol
  • Kök i rummet
  • Mikrovågsugn på rummet
  • Stor kyl/frys på rummet
  • Tvättmaskin/torktumlare på rummet
  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Delad mikrovågsugn
  • Delat kylskåp
  • Tvättmöjligheter

Gästtjänster

  • Byte av handdukar på begäran
  • Byte av lakan på begäran
  • Städning (en gång per vistelse, mot en avgift)

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Gemensamt vardagsrum
  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls
  • Mörkläggningsgardiner

Badrum

  • Delat badrum
  • Dusch över badkar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Mat och dryck

  • Grytor och köksredskap
  • Kök
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Stor kyl/frys
  • Ugn

Mer

  • Strykjärn/strykbräda
  • Tvättmaskin/torktumlare
  • Uppvärmning

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får instruktioner för låsbox.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Instruktioner för låsbox, privat entré

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
Extrasängar finns inte tillgängliga.
Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Avgift för städning: 62.56 GBP per boende och per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

Extra tillval

  • Avgift för städning: GBP 80 per vistelse

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar

Vanliga frågor och svar

Är Cozy 3 bedroom house near hospital husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Cozy 3 bedroom house near hospital?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Cozy 3 bedroom house near hospital?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.

Vilken utcheckningstid gäller för Cozy 3 bedroom house near hospital?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Cozy 3 bedroom house near hospital?

Detta pensionat i ett shoppingområde ligger 1,5 km från University Hospital Coventry & Warwickshire och mindre än 5 km från Coombe Abbey Country Park och Wheatsheaf Players. Coventry University och Belgrade Theatre ligger också mindre än en mil härifrån.

Recensioner

Recensioner för Cozy 3 bedroom house near hospital

4,0

6,0

Renlighet

4,0

Bekvämligheter

2,0

Personal och service

4,0

Boendets skick och faciliteter
10 - Fantastiskt i betyg. 0 av 1 recensioner
8 - Bra i betyg. 0 av 1 recensioner
6 - Okej i betyg. 0 av 1 recensioner
4 - Dåligt i betyg. 1 av 1 recensioner
2 - Väldigt dåligt i betyg. 0 av 1 recensioner

Recensioner

Verifierad recension

4/10 Dåligt

dipak

Gillade inte: Personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Looking at the pictures on expedia which looked good. In reality it was very poor from the outside. Weeds everywhere front and rear. Very poorly maintained from the outside. The interior walls where in bad way with cobwebs around the ceilings and radiators. Bedroom1 . It only had one bedside table for a double bed room. No dressing table no stool no mirror no drawers to put clothes into. Bedroom 2 was not a double room. It had a 3/4 bed not big enough for to adults. No dressing table. Bedroom 3. Just had bed and a small sideboard. All beds were on the soft side just about sleepable. As a whole this property needs alot of attention before charging price they do.. Definitely on the low side of the houses available on Expedia. We didn't use the kitchen as it looked very poorly maintained.
Bodde här 4 nätter i juli 2026