Villa El Salvador

Reseguide

En kuststad med en markant klippa, en strand och en väg som leder ner till stranden.

Platser att bo på i Villa El Salvador

Hitta de bästa områdena i Villa El Salvador för aktiviteterna du gillar mest. Läs mer om Villa El Salvador
Läs mer om Villa El Salvador

Villa El Salvador Sector II Grupo 8

Om sevärdheterna i Villa El Salvador Sector II Grupo 8 inte faller i din smak kan du utforska platser som Pachacamac-ruinerna och Mamacona.

Vista Al Mar

Om du är ute efter något riktigt trevligt att se och göra i Vista Al Mar med omnejd, kan du besöka Plaza Lima Sur eller Parque de la Amistad.

Villa El Salvador Sector III Grupo 8

Sightseeing kanske inte är vad Villa El Salvador Sector III Grupo 8 framför allt är känt för, men i närheten kan du hitta sevärdheter som Pachacamac-ruinerna och Mamacona.

Villa El Salvador Sector VI Grupo 8

Om du är ute efter något riktigt trevligt att se och göra i Villa El Salvador Sector VI Grupo 8 med omnejd, kan du besöka Pachacamac-ruinerna eller Mamacona.

Wyndham Costa Del Sol Lima Airport

Wyndham Costa Del Sol Lima Airport

4 out of 5
Av Elmer Faucett S N Callao Lima
Priset är 1 102 kr per natt mellan 22 sep. och 23 sep.
1 102 kr
22 sep. – 23 sep.
Detta hotell med spa ligger i Callao. Här har du tillgång till gratis frukost, gratis wi-fi och avgiftsfri parkering. Våra gäster brukar tala väl om frukosten ...
8,8/10 Utmärkt! (3 495 recensioner)
"25 minuters resa med hotellets buss från den nya terminalen var längre än vi förväntade oss. Hotellet är i övrigt trevligt."

Recension från 21 jan. 2026

Wyndham Costa Del Sol Lima Airport
Wyndham Grand Costa Del Sol Lima Airport

Wyndham Grand Costa Del Sol Lima Airport

5 out of 5
Av Morales Duarez S/N Callao Callao Region
Priset är 2 336 kr per natt mellan 21 sep. och 22 sep.
2 336 kr
21 sep. – 22 sep.
Detta hotell i lyxstil ligger i Callao. Här har du tillgång till gratis wi-fi, 2 restauranger och frukost. De populära sevärdheterna Plaza Norte Peru och Plaza ...
9,4/10 Enastående! (698 recensioner)
"Trevlig och hjälpsam personal. Platsen var ren och välkomnande."

Recension från 22 juni 2026

Wyndham Grand Costa Del Sol Lima Airport
Holiday Inn Lima Airport by IHG

Holiday Inn Lima Airport by IHG

3.5 out of 5
Av. Tomas Valle s/n, Esq. Av. Faucett Callao Callao
Priset är 1 194 kr per natt mellan 22 sep. och 23 sep.
1 194 kr
22 sep. – 23 sep.
Detta hotell för affärsresenären ligger i Callao. Här har du tillgång till gratis frukost, gratis wi-fi och avgiftsfri parkering. Våra gäster brukar tala väl ...
Holiday Inn Lima Airport by IHG
Lägsta pris per natt som vi hittade under de senaste 24 timmarna, baserat på 1 natt för 2 vuxna. Priser och tillgänglighet kan komma att ändras. Ytterligare villkor kan gälla.
Estelar Apartamentos Bellavista

Estelar Apartamentos Bellavista

3.5 out of 5
Bellavista 216 Lima Lima
Detta lägenhetshotell för affärsresenären ligger i Lima. Här har du tillgång till gratis frukost, gratis wi-fi och avgiftsfri parkering. Våra gäster brukar tala ...
8,8/10 Utmärkt! (683 recensioner)
Bra lägenhetshotell nära till allting
"Lägenhetshotellet var mycket bra, rummet var rent och fint. Personalen var mycket vänlig och väldigt hjälpsam och effektiv. Hotellet låg mycket bra med närhet till allting, såsom stranden, restauranger, affärer, parker i hjärtat av Miraflores. Jag rekommenderar hotellet."

Recension från 25 jan. 2018

Estelar Apartamentos Bellavista
Apart Hotel El Doral

Apart Hotel El Doral

3 out of 5
Avenida Jose Pardo 486, Miraflores Lima
Detta lägenhetshotell för affärsresenären ligger i Lima. Här har du tillgång till gratis wi-fi, avgiftsfri parkering och utomhuspool. Våra gäster brukar tala ...
Apart Hotel El Doral
Petit Palace Apart Hotel Suites

Petit Palace Apart Hotel Suites

3.5 out of 5
Calle Independencia 279 Lima Lima
Detta lägenhetshotell för affärsresenären ligger i Lima. Här har du tillgång till gratis frukost, gratis wi-fi och avgiftsfri parkering. Våra gäster brukar tala ...
Petit Palace Apart Hotel Suites
Lägsta pris per natt som vi hittade under de senaste 24 timmarna, baserat på 1 natt för 2 vuxna. Priser och tillgänglighet kan komma att ändras. Ytterligare villkor kan gälla.

Bo nära populära sevärdheter i Villa El Salvador

Saker att göra

Städer nära Villa El Salvador