Hel lägenhet

Luxurious & Stylish 2BD Flat - South Kensington

4.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Luxurious & Stylish 2BD Flat - South Kensington

Lägenhet Basic - flera sängar | Vardagsrum | Tv
Lägenhet Basic - flera sängar | Interiör
Lägenhet Basic - flera sängar | Eget kök | Kylskåp, mikrovågsugn, ugn och spishäll
Lägenhet Basic - flera sängar | Restauranger
Lägenhet Basic - flera sängar | 2 sovrum, arbetsyta för laptop, strykjärn/strykbräda och sängkläder

Hel lägenhet

2 sovrum2 badrumSovplats för 465 kvm

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare

Lägg till datum för priser

Om boendet

Luxurious & Stylish 2BD Flat - South Kensington

  • Denna lägenhet med exklusiv profil ligger nära Kensington Gardens
  • Luxurious & Stylish 2BD Flat - South Kensington ligger nära Natural History Museum och Imperial College London, och har massor att erbjuda. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi i allmänna utrymmen.
  • Denna lägenhet erbjuder även följande förmåner:
  • En rökfri anläggning och en hiss
  • Om rummen
  • Alla gästrum hos Luxurious & Stylish 2BD Flat - South Kensington kan ståta med bekvämligheter som arbetsyta för laptop.
  • Du kan även hitta följande bekvämligheter i samtliga rum:
    • 2 badrum med badkar eller duschar och schampo
    • Kök, kylskåp och diskmaskiner

Hotellbekvämligheter

Familjevänligt

  • Barn bor gratis (läs mer)

Kök

  • Brödrost
  • Diskmaskin
  • Elektrisk vattenkokare
  • Frys
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Städredskap
  • Ugn

Sovrum

  • 2 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 2 privata badrum
  • Badkar eller dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Underhållning

  • Tv

Tvätt

  • Tvättmaskin/torktumlare

Arbetsutrymmen

  • Arbetsområde för laptop

Komfort

  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Strykjärn/strykbräda

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00.
Minimiålder för incheckning - 25 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
Barn bor gratis i förälderns eller vårdnadshavarens rum, vid bruk av ordinarie sängar.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Depositionen ska betalas inom 24 timmar efter bokning.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

En obligatorisk städavgift ingår i boendets hyra.

Om området

denna lägenhet ligger i London centrum, ett område i London. Vackra naturupplevelser kan du få i området kring Hyde Park och Kensington Gardens, och Natural History Museum och Victoria and Albert Museum tillhör de kulturella höjdpunkterna. Du får inte missa London Eye och Sky Garden. Gå till vår reseguide för London
Se fler lägenheter i London
Karta
Wetherby House, 20-21 Wetherby Gardens, London, England, SW5 0JP

I närheten

  • En historisk byggnad med två framträdande torn och intrikata arkitektoniska detaljer.
    Cromwell Road
    3 min till fots - 0.3 km
  • En storslagen katedral med en hög, välvd takkonstruktion, detaljerat stenhantverk och en central trappa.
    Natural History Museum
    9 min till fots - 0.8 km
  • En historisk byggnad med rött tegel, en staty och en klarblå himmel.
    Imperial College London
    10 min till fots - 0.9 km
  • En stor byggnad i rött tegel med välvda fönster och en spegelblank damm.
    Victoria and Albert Museum
    13 min till fots - 1.1 km
  • En röd tvåvåningsbuss på en stadsgata, en historisk byggnad med välvda fönster och fotgängare.
    Kensington High Street
    13 min till fots - 1.2 km

Ta sig runt

  • West Brompton Underground Station – 13 minuters promenad
  • Gloucester Road Underground Station – 5 minuters promenad
  • London (LCY-London City) - 52 min med bil

Restauranger

  • Caffè Nero
    3 min till fots
  • Club Lounge
    2 min till fots
  • Fait Maison
    4 min till fots
  • Starbucks
    5 min till fots
  • The Stanhope Arms
    4 min till fots

Vanliga frågor och svar

Är Luxurious & Stylish 2BD Flat - South Kensington husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Luxurious & Stylish 2BD Flat - South Kensington?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Luxurious & Stylish 2BD Flat - South Kensington?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Luxurious & Stylish 2BD Flat - South Kensington?

Denna lägenhet i London centrum ligger en kvarts promenad från Cromwell Road, Natural History Museum och Imperial College London. Hyde Park och Victoria and Albert Museum ligger också 2 km härifrån. Gloucester Road Underground Station ligger på 5 minuters gångavstånd och till South Kensington Underground Station promenerar du på 10 minuter.

Recensioner för Luxurious & Stylish 2BD Flat - South Kensington