Hel lägenhet

Typical Parisian Apart#Quatier Latin#Notre Dame#

Fotogalleri för Typical Parisian Apart#Quatier Latin#Notre Dame#

Ett modernt sovrum med en säng, en stol, ett skrivbord och en vägg av sten.
Ett modernt vardagsrum med en vägg av sten, en vit soffa, ett soffbord i trä och ett runt matbord med stolar.
Ett modernt badrum med en duschavdelning med glasväggar, ett badrumsskåp i trä och en vit toalett.
Ett modernt vardagsrum med ett runt, vitt bord, vita stolar, en träbänk, en tv som är monterad på väggen och ett fönster med gardiner.
En modern lägenhet med vardagsrum, kök och matplats. Här finns en soffa, ett matbord och en köksbänk.

Recensioner

9,6 av 10,
Enastående

Hel lägenhet

1 sovrum1 badrumSovplats för 4

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare

Lägg till datum för priser

Om boendet

Typical Parisian Apart#Quatier Latin#Notre Dame#

  • Denna lägenhet ligger nära Notre-Dame
  • Typical Parisian Apart#Quatier Latin#Notre Dame# ligger nära Luxembourgträdgården och Louvren, och erbjuder bekvämligheter som tvättmöjligheter. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via wi-fi på rummet.
  • Du kan även räkna med förmåner som följande:
  • En rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Alla rum hos Typical Parisian Apart#Quatier Latin#Notre Dame# kan erbjuda bekvämligheter som matbord och wi-fi.
  • Du kan också hitta följande bekvämligheter i samtliga rum:
    • Badrum med hårtorkar
    • Kök, kylskåp och ugnar

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: wi-fi

Parkering och transport

  • Bil krävs inte

Kök

  • Brödrost
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Matplats

  • Matbord

Sovrum

  • Bäddsoffa
  • Lakan tillhandahålls
  • Sovrum

Badrum

  • 1 badrum
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork

Utrymmen

  • Matbord

Underhållning

  • Tv

Tvätt

  • Tvättmaskin
  • Tvättmöjligheter

Komfort

  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Strykjärn/strykbräda

Höjdpunkter i området

  • I centrum

Säkerhetsdetaljer

  • Kolmonoxidvarnare (värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Incheckning från 15.00
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Du kommer att få ett e-postmeddelande från värden med info om incheckning och utcheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
Boendet hanteras av vår partner Vrbo. Du kommer att få ett e-postmeddelande från Vrbo med en länk till ett Vrbo-konto, där du kan att avboka eller ändra din bokning.
Boendets registreringsnummer 7510513650620
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Kontanttransaktioner på boendet får inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Bil behövs inte för transport till och från detta boende.

Om området

Denna lägenhet ligger centralt i Paris. Louvren och Opéra Garnier tillhör de kulturella höjdpunkterna, och bland områdets populära turistattraktioner hittar du Luxembourgträdgården och Tuilerierna. Sugen på ett evenemang eller en match? Kolla upp vad som är på gång på Accor Arena eller Stade de France. Gå till vår reseguide för Paris
Se fler lägenheter i Paris
Karta
Paris, Île-de-France

I närheten

  • En grön bro över en flod, med historiska byggnader i bakgrunden.
    Île de la Cité
    1 min till fots - 0.2 km
  • Notre-Dame-katedralen med sina två torn, rosettfönster och statyer.
    Notre-Dame
    3 min till fots - 0.3 km
  • En flod med en båt som heter ”Bateaux Molches” och en bro med upplysta statyer, med Eiffeltornet i bakgrunden.
    Seine
    4 min till fots - 0.4 km
  • En flod med byggnader och träd längs stränderna.
    Île Saint-Louis
    6 min till fots - 0.5 km
  • En park med en fontän, palmer och människor som sitter på bänkar.
    Luxembourgträdgården
    10 min till fots - 0.9 km

Ta sig runt

  • Maubert-Mutualité metrostation – 3 minuters promenad
  • Châtelet-Les Halles station – 15 minuters promenad
  • Orly Airport (ORY) - 33 min med bil

Restauranger

  • La Crème de Paris
    4 min till fots
  • La Maison d'Isabelle
    3 min till fots
  • Le Grenier de Notre-Dame
    1 min till fots
  • Café le Petit Pont
    3 min till fots
  • Subway
    2 min till fots

Vanliga frågor och svar

Är Typical Parisian Apart#Quatier Latin#Notre Dame# husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Typical Parisian Apart#Quatier Latin#Notre Dame#?

Incheckning börjar 15.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Typical Parisian Apart#Quatier Latin#Notre Dame#?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Typical Parisian Apart#Quatier Latin#Notre Dame#?

Denna lägenhet i Latinkvarteret ligger tio minuters promenad från Île de la Cité, Notre-Dame och Île Saint-Louis. Luxembourgträdgården och Panthéon ligger också en kvarts promenad härifrån. Maubert-Mutualité metrostation och Saint-Michel - Notre Dame station ligger inom fem minuters gångavstånd.

Recensioner för Typical Parisian Apart#Quatier Latin#Notre Dame#