Batu Pahat Santalia Villa 4BR 12pax Private Pool

2.0-stjärnigt boende

Välj datum för att se priser

Recensioner

7,6 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Luftkonditionering
  • Parkering tillgänglig

Rumsalternativ

Rum

  • 11 sovplatser
  • Gratis wi-fi
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Batu Pahat Santalia Villa 4BR 12pax Private Pool ligger i Batu Pahat. Batu Pahat Golf Club och Sungai Gersik Hot Spring kan vara värda att kolla in om du har aktiviteter på programmet, och den som föredrar att uppleva områdets vackra natur kan utforska Parit Lapis Khalid och Parit Hamil. Zenxin ekologisk mat @ Batu Pahat och Wet World är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Batu Pahat
Karta
13, Jalan Santalia Indah, Batu Pahat,, Johor Darul Ta'zim, Simpang Kanan, Johor, 83000

I närheten

  • Batu Pahat Mall
    7 min med bil - 5.7 km
  • Zenxin ekologisk mat @ Batu Pahat
    8 min med bil - 5.3 km
  • Batu Pahat Golf Club
    9 min med bil - 6.0 km
  • Wet World
    9 min med bil - 4.2 km
  • Kolej Kemahiran Tinggi Mara Sri Gading
    18 min med bil - 17.9 km

Ta sig runt

  • Senai International Airport (JHB) - 94 min med bil

Restauranger

  • Warung Tomyam Kelapa
    3 min med bil
  • Beborak Cafe
    15 min till fots
  • Sokach Cafe
    7 min med bil
  • Dsantai Mesra Asam Pedas Telur Mayong
    8 min med bil
  • warong mak enon
    4 min med bil

Om boendet

Batu Pahat Santalia Villa 4BR 12pax Private Pool

  • Om boendet
  • Batu Pahat Santalia Villa 4BR 12pax Private Pool erbjuder allt du behöver.
  • Här följer några ytterligare förmåner:
  • Parkering (avgift tillkommer) och en laddningsstation för elbil
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos Batu Pahat Santalia Villa 4BR 12pax Private Pool ståtar med bekvämligheter som luftkonditionering.

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Parkering och transport

  • Uppladdningsstation för elbilar på området
  • Parkering på området (tilläggsavgift)
  • Begränsad parkering på området

Mer

  • Byggdes 2025

Bekvämligheter på rummet

Mer

  • Luftkonditionering
  • Strykjärn/strykbräda

Regler

Incheckning

Incheckning från 15.00

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Om du avbokar din bokning kommer boendets avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Hur mycket kostar det att parkera vid Batu Pahat Santalia Villa 4BR 12pax Private Pool?

Parkering är tillgänglig mot en avgift.

Vilka är incheckningstiderna för Batu Pahat Santalia Villa 4BR 12pax Private Pool?

Incheckning börjar 15.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Batu Pahat Santalia Villa 4BR 12pax Private Pool?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Batu Pahat Santalia Villa 4BR 12pax Private Pool?

Detta hotell i Batu Pahat ligger mindre än 5 km från Batu Pahat Mall, Zenxin ekologisk mat @ Batu Pahat och Wet World. Batu Pahat Golf Club och KPJ Batu Pahat Specialist Hospital ligger också mindre än en mil härifrån.

Recensioner

7,6

Bra